محرومیت در بلوچستان بیداد میکند+ویدئو

محرومیت در بلوچستان بیداد میکند+ویدئو

درباره سایت

(تعاونوا علی البر والتقوی) هموطن خوبم سلام شرکت تعاونی مهر کتیج با شماره ثبت 176 و شناسه ملی 14002472208 با هدف و رویکرد اصلاح ساختار نظام بهره برداری کشاورزی ، عمران و صنایع دستی منطقه، ارتقاء بهره وری عوامل تولید ، تخصیص و بهره برداری بهینه منابع ، افزایش کمی وکیفی تولید محصولات کشاورزی (زراعی، باغی، دامی، جنگل، مرتع و آبزیان و ... )عمران( تولید قطعات بتونی و ساختمانی ) صنایع دستی (حصیر،انواع سوزن دوزی ، لوازم تزئینی و ...) تحقق کشاورزی،عمران و صنایع دستی پایدار ، بهبود وضعیت معیشتی و ارتقاء توان اقتصادی کشاورزان ، تولید کنندگان و اعضای آن تشکیل و برای پیشبرد اهداف والا و بزرگ خود نیاز به همراهی ، همکاری و سرمایه گذاری همه هموطنان نیکوکار را دارد . منطقه فعالیت :سیستان و بلوچستان. شهرستان فنوج و بخش کتیج.

محرومیت در بلوچستان بیداد میکند+ویدئو
بازدید : 686

محرومیت در بلوچستان بیداد میکند+ویدئو

به گزارش پایگاه خبری خادمین نیوز؛ روستاهای مختلفی در شهرستان‌های فنوج و بخصوص دلگان وجود دارند که از کمترین امکانات آموزشی و بهداشتی و رفاهی برخوردار می‌باشند، روستاهایی که در حالی حاضر فاقد جاده مناسب بوده و امکان دسترسی به آنها بسیار سخت می‌باشد و همین عامل سبب گردیده‌است که غبار محرومیت بر چهره این منطقه باقی باشد.

مناطق روستایی این منطقه به دلیل عدم بهرهمندی از مسیرهای دسترسی مناسب طی سالیان از جنبه های مختلف پیشرفت چندانی ننموده اند و این مشکل با اندک توجهی از طرف مسئولین قابلیت برطرف شدن را دارا می‌باشد.

 

 

 

در سفری که به برخی روستاهای جنوب غربی سیستان و بلوچستان، از روستاهای شهرستان فنوج و شهرستان دلگان در این استان داشتیم میزان محرومیت منطقه به خوبی نمایان بود، از روستاهایی با بیش از ۲۰ دانش‌آموز در مناطق صعب‌العبور و کوهستانی که فاقد مدرسه بودند و روستاهایی که کمبود آب مواجه بوده و هستند تا روستایی بی‌بهره از ابتدایی‌ترین امکانات و ملزومات زندگی.

کمبود آب در این مناطق باتوجه به بارندگی‌های اخیر و پرآب شدن مسیل‌ها و رودخانه‌ها مسئله‌ایست که نشان از عدم رسیدگی و مدیریت مسئولین امر در این زمینه را ‌می‌باشد در غیر اینصورت باتوجه به اینکه تاکنون چیزی کمتر از دو ماه از بارندگی‌ها گذشته است این کمبود که باتوجه به سخنان اهالی از مدتهاست با آن درست و پنجه نرم می‌کنند عجب به نظر می‌رسد، البته باید یادآور شد که کشور به طورکلی از نظر منابع آبی و آب قابل استفاده با کمبود مواجه بوده و می‌باشد که باتوجه به بارندگی‌های اخیر این مسئله تاحدودی میتوانست مرتفع‌تر گردد که متاسفانه با سوء مدیریت می‌تواند مسئله را بیش از پیش بغرنج نموده و بجای درمان مسئله درد بیشتری را به هموطنان تحمیل نماید.

موضوع اصلی در این سفر موضوع جاده‌های بین‌روستایی و شهری در این مناطق می‌باشد باتوجه به آنکه موضوع حوادث جاده‌ای از مرگبارترین حوداث در کشورمان بوده وهرساله هزاران تن را به کام مرگ می‌کشاند موضوع مهم تلقی می‌گردد اما باید گفت که در این مناطق با ترافیک جاده‌ای و حوادث ناشی از تصادفات بخصوص در مناطق روستایی مواجه نیستیم اما مسئله‌ جاده‌ها و وضعیت آنها مهمترین و بزرگترین مسئله این مناطق در این زمینه می‌باشد، که هرساله جان افرادی را گرفته و صدمات بسیاری به وسایل حمل‌ونقلی اهالی منطقه وارد می‌آورد و باتوجه به وضعیت معیشتی منطقه اینچنین خساراتی برای آنان گران تمام می‌شود.

نکته قابل توجه آن است که پس از بارندگی